نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: دلسردی وپشیمانی از ازدواج

2268
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41262
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy دلسردی وپشیمانی از ازدواج

باسلام وخسته نباشیدخانم متاهل29ساله ای هستم که حدود7ماهه ازدواج کردم ازدواجم سنتی وازطریق یک واسطه بودومتاسفانه درزمان تحقیق شناخت درستی ازخانواده ی همسرم پیدانکردیم دوران نامزدی پرتنشی داشتم چون خانواده همسرم به خصوص خواهربزرگترشون توی هرمساله ای دخالت میکردن ومن به جایی رسیدم که تصمیم داشتم به هم بزنم اما واسطه و مامانم نذاشتن ونامزدم ادعامیکردعلاقه ی زیادی بهم داره ایشون نزدیک به3سال هم ازبنده کوچیکترن، بعداز ازدواج همسرم چندهفته ای یکبارمیپرسیدن اگه من بهت خیانت کنم چیکارمیکنی احساس میکنم که کمی شکاک هم هستن اما بروزنمیدن چون مرتب گوشی منوچک میکنن واین واقعا آزارم میده، درحال حاضر3ماهه باردارم واز اوایل بارداری مشکلات مابیشترشده من به علت ویارشدیدتوی خونه ی بابام موندم چون ازخونه ی خودم بدم میادوازهمینجادخالتهای دوباره ی خونواده ی همسرم شروع شده چندباردعوای شدید خانوادگی داشتیم وحتی به حرف جدایی هم رسیدیم، خانوادم باهمسرم رفتارخوبی دارن برعکس رفتارخانواده ی ایشون بامن، چون خانوادشون بسیارزیادازنظرطبقاتی، فرهنگی وحتی تربیتی با ماتفاوت دارن وتمام اعضای خانواده بسیاربی تربیت هستن وحرفهای روزمرشون کلمات رکیکه متاسفانه، استرس زیادی رومه وهمسرم هم متاسفانه گوشی خانوادشون هستن واصلا وضع بنده رونه درک ونه حمایت میکنن، نسبت بهشون کاملا سردشدم مخصوصا که الان باخانوادمم خوب رفتارنمیکنن وشغلشونوهم به علت دخالتهای بیجای خانوادشون ازدست دادن وبیکارهستن، کلا امیدم رونسبت به این ازدواج ازدست دادم وآینده ی روشنی رومقابلمون نمی بینم وهمسرم خونوادشو به من ترجیح میده، بنده هم تک دخترم وخونوادم بسیارروی زندگیم حساسن وبه شدت دارن اذیت میشن خصوصا مامانم که به نوعی خودشو مقصردرسرگرفتن این ازدواج هم میدونه، حالاموندم بین دوراهی که چیکارکنم امیدی به اصلاح خونواده ی همسرم نمی بینم وخودم هم ازنظرفکری وتحصیلاتی باهمسرم تفاوت زیادی داریم وتحصیلات بنده بالاتره والان بیشتربه این پی میبرم که ازدواجم اشتباه بوده به نظرشما بایدچیکارکنم؟ ادامه بدم یاراه دیگه ای رو پیش بگیرم؟ چون نگران آینده ی بچه ی توشکمم هم هستم. لطفا سریعترپاسخ منوبدین ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : دلسردی وپشیمانی از ازدواج

با سلام خدمت شما دسوت عزیز
    دقت کنید که برای ازدواج با فردی که او را نیم شناسید بهتر سات زمان بیشتری برای شناخت به خودتان بدهید و در کنار شناخت مشاوره پیش از ازدواج و تحقیق را نیز مد نظر قرار بدهید.
    دقت کنید که بهتر است سعی کنید زندگی مشترکتان را برپایه خودتان و همسرتان مدیریت کنید چون اگر بخواهید همسرتان را مسئول رفتارهای خانواده اش بدانید مداوم باهم درگیری خواهید داشت و در کنار این موضوع همسرتان نیز نیاز است که مدیریت بیشتری بر روابط داشته باشند .
    1. منظور شما از اینکه بیان می کنید همسرتان شکاک است چیست؟
    2. رفتار شما در مقابل خانواده همسرتان چگونه است؟
    3. رفتارهای آنها باعث تاثیر بر رفتار شما با همسرتان می شود و همسرتان چگونه به شما واکنش نشان می دهند؟
    5. روابط عاطفی و جنسی شما با همسرتان رضایت بخش می باشد؟
    6. معیارهای شما برای انتخاب همسرتان چه ویژگی هایی بوده است؟
    7. آیا شما در جلوی همسرتان نیز در مورد فاصله و برتری خانوادگی خودتان صحبت می کنید؟
    8. در زمان فعلی همسرتان به شما برای دیدار سر می زند و واکنش ایشان چگونه است؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41262
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مرتب گوشی من وتمام پیامهاروچک میکنه میپرسه این کیه اون کیه، من کاملاخوب رفتارمیکردم تااینکه بحثی پیش اومدکه خیلی بهم توهین کردن فعلا روش دوری ودوستی روانتخاب کردم چون حال جسمانیمم طوری نیست که بتونم رفت وآمدکنم، همسرم کلا پشت خونوادشومیگیره، ایشون به شدت وابسته وعاطفی هستن ولی من مستقلترم وازدواجم عاشقانه نبوده رابطه ی جنسیمون هم درحدعالی نیست چون سطح اطلاعات همسرم خیلی پایینه ومتاسفانه به مطالعه ویادگیری دراین زمینه هم علاقه نشون نمیدن، معیارهام ایمان واخلاق بوده که الان می بینم توی هردوتا ضعف دارن برخلاف چیزی که قبلانشون میدادن، گاهی اوقات که تحقیرم میکنن بله من هم ازاین موضع برخوردمیکنم چون خیلی عصبانی میشم، بله سرمیزنه ولی بیشتروقتشوباخونوادش میگذرونه وبایدبهش بگی که برگرد درغیراینصورت شبو هم اونجامیخوابه

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

دوست عزیز در این مورد بهتر است در اول در آرامش و بدون توهین با همسرتان صحبت کنید و احساسات و ینازهای خودتان را با ایشان در میان بگذارید و سعی کنید در این مورد در مورد خانواده ایشان صحبت نکنید و بیشتر به مشکلات خودتان توجه داشته باشید و در کنار صحبت با همسرتان قبل از تصمیم گیری برای جدایی یا ادامه زندگی مشترک به صورت حضوری هردویتان به روانشاس مراجعه کنید تا در این مسیر به رهدوی شما کمک شود.
    دقت کنید که شما در دوران بارداری به سر می برید و بهتر است این دوران با استرس و عصبانیت کمتر طی شود تا جنین در شرایط بهتری رشد کند .
    در مورد رفتارهای چک کننده هسمرتان و وابستگی افراطی ایشان نیاز است با انجام یک سری تست ها و مصاحبه بالینی سبک شخصیتی ایشان مشخص شود تا بتوانیم در این مورد نظر دقیق بدهیم
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22247100

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)